Make your own free website on Tripod.com

YILMAZ ERDOĞAN

Aslında angutun tekiyim;
Yılmaz Erdoğan, her ne kadar yıllardır oyunculuk ve yazarlığıyla sanat dünyasında adından söz ettirse de, halk arasında ‘‘Bir Demet Tiyatro’’nun Mükremin Abi'si olarak tanınıyor. Yaptığı işlerle olduğu kadar, aşk dedikodularıyla da zaman zaman basının gündemine oturan Yılmaz Erdoğan, şu sıralar en çok kadın hayranlarının kendisine gösterdiği yoğun ilgiyle anılıyor. aslında pek çekici fiziksel özellikleri olmadığını belirtiyor ve ‘‘Aslında ben angutun tekiyimdir’’ diye de itirafta bulunuyor.
Angut, ördekgillerden, tüyleri kiremit renginde ve kolay avlanabilen bir kuş türü. Mecazi anlamı ise ahmak... ‘‘Benden nefret ederler. Bu, başarının çekimi midir, beni karizmatik mi bulurlar, kaşlarımı mı severler, kulaklarımı mı severler?.. Bunlarla ilgilenmiyorum. Bu insanların meselesi. İmaj dertleri olan, bu sene de sarışın çıkayım diyen bir insan değilim ki... Sonuçta bir muharririm. Beni şiirlerimden dolayı çekici bulan insanlar olabilir’’ diyen Erdoğan, ilişkilerinde cinsellikten çok, aşkı yoğun yaşamayı tercih ettiğini söylüyor. Yılmaz Erdoğan, tek eşliliği tercih ediyor ve ‘‘aşkın etobur’’ yanını mizacına son derece ters buluyor. ‘‘Gerçekten aşıksanız, kimi dünyevi zevklerinize ket vurmayı bilmeniz gerekir. Çapkınlık boyutuyla bir şeye kapılıyorsan, sen aşka layık bir adam değilsin. Ben hiçbir zaman böyle olmadım’’ diyen Erdoğan, yürekten sevmenin dokunulmaz huzuruna sığınıyor.
Ünlü tiyatrocu, aşkı gizli yaşamayı sevmiyor. Bunu aşkın kanununa aykırı buluyor. Aşkı saklamak Erdoğan'a göre utanç verici bir hareket: ‘‘Ben birini yüreğimle seversem, kimseye bir şey sormam.
Bu yıl yeni bir oyun sahnelemeyi düşündüğünü belirten Erdoğan, ‘‘Bir Demet Tiyatro’’nun çekimlerine devam edileceğini de sözlerine ekliyor. Erdoğan, kendisini bir anda üne kavuşturan Mükremin Abi tiplemesinin, yarattığı 250 karakter içinde kendisine en çok yakışanı olduğunu söylüyor ve ‘‘Onu çok seviyorum’’ diyor.

Siirlerinden Seçmeler

YASAYABiLME iHTiMALi - "Soguk ve sehirlerarasi otobuslerde vazgectim cocuk olmaktan"
ÇOL DAHA iYi ! - " çole kiyisi olan kentlerin limanlari sikilgan olur kus ucar gemi gecmez,"
CEMRE - " gozume ilisti gozun içimde infilak saati! yasak baktin nikotin sicakligima,"
ALKOL iKiNDiSi - " biz ne zaman içsek kofte geç gelir ve oturur muhabbetin terkesine "
BEYOGLU'NDAN DOLMABAHCE'YE TASINAN BiR ARALIK AKSAMI - "Sus pus olmus, puslu bir istanbul'muydu yuzun, yoksa çok bildik huzunler mi tasinmisti yuzune Dolmabahce da cay tadinda.."